Ekstra, Vitrin

ZAYIFLAMA SEZONU AÇILMIŞTIR!

18 Şubat 2017

Zayıflama sezonu açıldı! Spor ve diyetle kilo vermeye sabrınız yoksa size güzel bir haberim var. Yarım saatte 2500 kalori yaktıran, harika bir bölgesel incelme yöntemiyle tanıştım; hemen sizinle de paylaşmak istedim…

Sayfa hazırladığım dergiler için bol bol bölgesel incelme, zayıflama, selülit konuları hazırlıyorum; yaza girerken hızlı kilo vermenin, selülitlerden kurtulmanın, bölgesel fazlalıklardan kurtulmanın yollarını araştırıyorum, yazıyorum. Bu sayede birçok cihaz, teknik öğreniyorum, deniyorum. Nisan ayında yayınlanacak Harper’s Bazaar Wedding için bir ‘sıkılaşma’ dosyası hazırlıyorum şu ara. Bu dosya için birkaç kliniğe yeni incelme, sıkılaşma yöntemlerini sordum. İçlerinden bir tanesi uzun zaman sonra beni çok heyecanlandırdı. İlk fırsatta denemek için sabırsızlanıyorum, hatta şimdiden eşime dostuma tavsiye ediyorum.

Lafı fazla uzatmadan sizi de Vacu Magic’le tanıştırmak isterim.

Efendim, 360 Fit Kilo Kontrol Merkezi’nde uygulanan Vacu Magic, vakum gücüyle form tutmaya yarayan bir yöntem. Yürüyüş bandında, vücudunuza bağlanan vakum aletleri eşliğinde yürüyüş yapılıyor. Dünyada epey ilgi görüyormuş. Daha önce vakumlu bir yöntem denemiş, çok mantıklı bulmuş ve çok da memnun kalmıştım sonuçtan. O yüzden Vacu Magic’in vakum gücüyle çalışıyor olması dikkatimi çekti.

Özellikle spora vakti olmayanlar için düşünülmüş, 30 dakikalık bir işlem. Yarım saatlik bir yürüyüş sonrasında 2500 kalori yakılmasını sağlıyor. Uygulama, özellikle bölgesel yağlanma sorunu olanlarda etkili. Victoria Beckham bile bu yöntemle form tutuyormuş.

Son teknolojiyle geliştirilen vakum sisteminde hedef, doğrudan vücutta birikmiş

yağlar… Çünkü vakum eşliğinde yapılan egzersiz sırasında kan dolaşımı hızlanıyor.  Bu sırada vücut ısısı da arttığından kılcal damarların genişliyor, bu sayede metabolizma da hızlandırıyor. Hızı artan kan dolaşımı, doğrudan vücuttaki yağı harekete geçiriyor ve yağ yakımını başlatıyor. Egzersiz sırasında yüksek kalori harcandığı için, doğrudan yağdan kilo vermeye başlanıyor.

Vakum uygulaması sonrasında kalori yakımının etkisi gün içinde de devam ediyor. Normal bir yürüyüşte, böyle bir sonuca ulaşmak söz konusu değil. Bu arada Vacu Magic, kalp sorunu yaşayanlara, bel problemi olanlara ve hamilelere önerilmiyor.

YÜRÜYÜŞ BANDINDAN FARKI NE?

Normal bir yürüşüş bandında kilo verme amaçlı uzun dönem yapılan yürüyüşler, vücudun üst kısmını zayıflatırken alt kısmının kaslanmasına neden oluyor. Kasların altında sıkışan yağların erimesi de zorlaşıyor.  Vücudun en çok basen bölgesinde incelme sağlayan Vacu Magic, yürüyüş bandı ya da sokakta yürümeye oranla daha konforlu. Çünkü, sokakta ya da yürüyüş bandında yapılan uzun süreli yürüyüşler, eklem sorunlarına neden olabiliyor. Ayrıca ne kadar yürürseniz yürüyün, gün içinde 2500 kalorilik bir yağ yakımına ulaşmanız mümkün değil.

 

VACU MAGIC KISACA NE İŞE YARIYOR?

  • Vakum sistemi sayesinde selülit ve bölgesel yağlanma azalıyor.
  • Basınç sayesinde vücuttaki ödem atılıyor, kan dolaşımı hızlanıyor.
  • Metabolizmayı hızlandırıyor, kardiyovasküler sistemin çalışmasını iyileştiriyor.
  • Kas kütlesini yoğunlaştırıyor, solunum sisteminin gücünü artırıyor.
  • Osteoporoz üzerinde pozitif etki sağlıyor. Yaralanma sonrası rehabilitasyon etkisi yaratıyor.
  • Kadınlarda adet dönemini düzenleyici, erkeklerde ise cinsel gücü artırıcı etkisi bulunuyor.
  • Profesyonel sporcularda yarış öncesinde fiziksel gücün desteklenmesinde etkili.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bulunmuyor

Cevap ver