Ekstra, Vitrin

SIKI GÖRÜNMEK MÜHİM KONU

6 Mart 2017

Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Dr. Ender Saraç, geçtiğimiz günlerde yeni bir vücut sıkılaştırma yöntemi olan Reaction’ı tanıtmak üzere bizi kliniğine davet etti. Bu aralar sıkılaştırma konusuna takmış durumdayım. İlerleyen yaş, alınıp verilen kilolar, e bir de spor yapılmayınca vücut gevşemeye başlıyor. Medikal yöntemlerle sıkılaşmak bu anlamda daha çok ilgimi çekiyor. O yüzden bu daveti kaçırmamak istedim…

Reaction, radyo frekans enerjisini kullanarak vücudu toparlayan bir cihaz. Diğer yöntemlerden farklı olarak vakum gücünü radyo frekans enerjisiyle birleştiriyor. Yani, radyo frekans enerjisiyle bağ dokusunun kimyası, fiziksel yapısı uyarılarak yeniden yapılanma süreci tetikleniyor, vakum gücü kan dolaşımına etki ediyor ve bu sayede cilt toparlanıyor, sıkılaşıyor.

Vücutta, özellikle kollarda deri sarkmasını toparlıyor, karındaki çatlakları iyileştiriyor, iç bacak derisini sıkılaştırıyor, kan dolaşımı etkisiyle selülit görünümünü de iyileştiriyor. Bu yöntem aynı zamanda popoyu sıkılaştırma, hatta popo üzerindeki selülitli görünümü azaltma konusunda da oldukça etkiliymiş.

24 yıllık kariyeri boyunca tam 100 bin kişiyi zayıflatan Saraç, doğru beslenmenin yanında bu tarz yöntemleri kullandıklarında çok daha iyi sonuç aldıklarını, vücudu daha iyi toparladıklarını söylüyor.

YÜZÜ SIKILAŞTIRMAK İÇİN DE KULLANILIYOR

Bu arada Reaction yüz bölgesinde de kullanılabiliyor. Alının sıkılaştırılması, göz çevresi kırışıklıkların azaltılması, gözaltı derisinin sıkılaştırılması, yüzde gevşeklik ve hafif sarkmanın toparlanması, çene hattını bozan deri sarkmasının giderilmesi, çene altı ve boyun derisinde gevşeklik ve yağlanma sorunlarının giderilmesi için de kullanılabiliyor.

Seans süresi genel olarak tedavinin içeriğine göre 30 dakikayla bir saat arasında değişiyor.  En az 3 ve en fazla 8 seans öneriliyor.

Son bir şey daha belirtmek istiyorum. Radyo frekans enerjisiyle sıkılaşma yöntemi yeni bir yöntem değil. Ama Ender Bey, bu tarz cihazlarda dikkat edilmesi gereken birkaç nokta olduğunu anlattı. Güzellik merkezlerinde bu tarz birçok yöntem bulunabileceğini ama çoğunun uzakdoğudan gelen, denetimsiz cihazlar olduğunu söyledi. Bu gibi konularda Amerikan sağlık örgütü FDA onayı alan cihazlara güvenmek gerekiyor. Eğer bu tarz bir radyo frekans yöntemiyle tanışırsanız, lütfen sorgulayın, cihazın güvenirliliğinden emin olun.

www.endersarac.com.tr

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bulunmuyor

Cevap ver