Bakım, Makyaj, Vitrin

KIŞIN CİLDİ MAKYAJA HAZIRLAMAK

11 Şubat 2017

Geçtiğimiz günlerde L’Oréal Paris Makyaj Artisti Ali Rıza Özdemir’le sohbet ediyorduk. Ali, kış aylarında makyaj yapmanın daha zor olduğunu; cildi makyaja hazırlamak gerektiğini anlattı. Ben de “O zaman Two Vanities için kışın ışıl ışıl, yumuşacık ve bebek gibi bir cilde makyaj yapmanın sırlarını verir misin?” dedim. Buyurun efendim, Ali Rıza’dan kış makyajının sırları.

Kışın da ışıl ışıl, yumuşacık, bebek gibi bir cilt…

Cildi makyaja hazırlamak doğru bir makyajın temel adımı… Makyaj öncesi yapılması gereken ilk şey ise cildin yağdan ve kirden arındırılması. Cilt uygun bir temizleyiciyle temizlendikten sonra yine cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle nemlendirilmeli.

Nem, sağlıklı bir cilt için çok önemli. Cilt, özellikle kış aylarında rüzgar ve soğuk havanın etkisiyle daha çok kuruduğu için korunmaya ve nemlendirilmeye de daha çok ihtiyaç duyar. Bu yüzden cilt yapısına uygun bir nemlendiriciyle cildi korumak, besleyerek nemlendirmek çok önemli. Ben L’Oréal Paris’in Mucizevi Yüz Bakım Yağı’nı severek kullanıyorum. Her şeyden önce yüzde 98 doğal içerikli. Jojoba, Kuşburnu, Mercanköşk, Biberiye, Sardunya, Gül, Papatya, Portakal ve Lavandin gibi 10 özel yağ var içinde. Ve bu yağların faydaları tek başına say say bitmez. Bu bakım yağı da cildi hem güzel nemlendiriyor hem de besliyor. Kışın cildinizi daha iyi nemlendirmek için bu tarz bir içerik seçebilirsiniz.

Makyaja hazırladığınız cildinize uygulayacağınız fondöten de çok önemli. Cilt tipinize göre seçeceğiniz fondöten makyajınızın kusursuzluğunda büyük rol oynar. Bu nedenle; uzun süre dayanıklı, ince yapıda ve kusurları kapatan ama cilde rahatlık hissettiren bir ürün seçin. L’Oréal Paris Infallible Matte Fondöten benim fondötende ilk tercihim. Mat bir bitişi var, kalıcılığı çok güzel, kusurları çok doğal bir şekilde kapatıyor, cilde anında canlılık veriyor.

Kış aylarında soğuktan en çok etkilenen bölgelerden biri de dudaklar… Kış döneminde, normalden daha fazla kuruyup çatlayan dudaklar için dudak nemlendiricisi kullanmak ve ruju nemlendirici üzerine uygulamak, dudaklardaki görünümün kusursuz olmasını sağlıyor. Dudak makyajının en önemli sırrı da buradan geçiyor. Bu arada banyoda ya da peeling yaparken dudaklarınıza da aynı işlemi uygulamanızı tavsiye ederim. Ölü derilerin atılması için çok etkili oluyor. Dudak balmınızın içeriğinin bitkisel içerikli olmasına ve içinde besleyici, nem veren bitkisel yağlar olmasına dikkat edin. Böylece rujunuz çok çok daha iyi duracak emin olabilirsiniz. Bu aralar ben kış makyajlarında, L’Oréal Paris’in ultra kalıcı yeni serisi Infaillible Lip Paint’ini yaptığım makyajlarda severek kullanıyorum. Kış için çok güzel renkler var içinde.

Ve göz çevresi. İyi nemlendirilmiş, bakımı yapılmış bir göz çevresinde uygulanan makyaj da çok daha iyi durur. Özellikle gözaltında kullanılan kapatıcıların iyi oturması, çizgilere dolmaması için göz çevresinin çok iyi nemlendirilmesi gerekiyor. Sabah akşam göz çevrenize nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin, hatta haftada bir yoğun bakım içeren bir maske de uygulayın.

İyi bir cildin nem kadar önemli bir diğer kuralı da temizlik. Kirden ve makyajdan arındırılmış cilt her zaman karşılığını verir. Hem kullanılan bakım ürünleri cilde daha iyi nüfuz eder hem cilt sağlıkla parlar hem yapılan makyaj çok daha kusursuz görünür. Kısaca cildin güzelliğini korumak ve nefes almasını sağlamak için doğru bir şekilde temizlenmesi gerekir. İçeriğindeki değerli çiçek yağları Gül ve Pasiflora ile cildi temizleyen L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Besleyici Makyaj Temizleme Sütü, aynı zamanda cildi besleyerek rahatlamasını sağlıyor, aklınızda bulunsun.

Evet, tüm bu adımları gerçekleştirdiğinize göre artık harika cildinize harika makyajlar yapabilirsiniz. 🙂

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bulunmuyor

Cevap ver