Bakım, Vitrin

BU CİLT TEMİZLİĞİNE BAYILDIM: HYDRAFACIAL

20 Şubat 2017

Temiz cildi her şeyden çok severim. Cilt temiz olunca, yapılan makyaj da çok daha iyi duruyor. Hatta fazla makyaja gerek bile kalmıyor. Cilt ışıldıyor, canlanıyor, sağlıklı görünüyor. Evde temizliği hiç ihmal etmem. Asla makyajla uyumam, sabah akşam bakım rutinimi aksatmam. Ama arada sırada profesyonel bir temizlik yaptırmayı da çok severim.

Uzun zamandır Hydrafacial’ı duyuyordum. Yaptıran herkes çok memnun kaldığını söylüyordu. Geçtiğimiz ay Marabelis Klinik’e gidip denedim ve hakikaten bayıldım. Uzun zamandır böyle güzel cilt temizliği yaptırmamıştım.

Hydrafacial, gözenekleri kirden, sivilce ve siyah noktalardan arındırıp derin temizlik yapan bir bakım. Derin temizliğin ardından cilde doğal meyve asitlerinden oluşan bir kür uygulanıyor. Bu da cildin beslenmesini, canlanmasını sağlıyor. Amerikan Sağlık Kuruluşu FDA onayı da olan Hydrafacial, akne ve leke tedavisinde de kullanılıyor.

Makyajla da böyle duruyor cildim

 

Öncelikle vakumlu bir başlıkla cilt kirden, aşırı yağdan, siyah noktalardan ve birikmiş ölü hücrelerden arındırılıyor. Bu işlemin sonucunda cildinizden çıkan kiri görmeniz lazım… Bu işlemin ardından basınçlı bir püskürtme tekniğiyle gözeneklere gerekli nem, mineral ve antioksidanlar veriliyor. Tüm bu işlemler haftada bir, toplam dört kez uygulanıyor. Yani bir aylık bir kür. Kürü tamamladıktan sonra isterseniz ayda ya da iki ayda bir bu bakımı tekrarlayabilirsiniz.

Hydrafacial’ı yaptırırken Insta Story’den paylaşmıştım, birçok arkadaşım cildimin çok iyi göründüğünü, bu bakımı yaptırmak istediğini söyledi. Ve gidenler benim gibi çok memnun kaldı.

Hydrafacial’ın gerçekten işe yaradığını şöyle anladım. Özellikle kışın makyaj altına genelde bir BB krem kullanıyorum, ama bir baktım dışarı çıkarken BB krem falan sürme ihtiyacı hissetmiyorum. Bir allık ve maskara yeterli geliyor. Cildim zaten canlı ve parlak görünüyor. Özellikle kış biterken ve yaz çıkışı bu temizliği yaptırmak lazım. Bu arada yurt dışında kırmızı halıda ışıldayan ünlü isimler de yaptırıyormuş bu bakımı. Boşuna değil gerçekten, bizzat denedim ve onaylıyorum.

Son olarak şunu da söyleyeyim, düzenli olarak yaptırıldığında cilt sağlığını korumak, ince kırışıklık, güneş lekeleri, aşırı yağlanma, aktif akne sorunlarında da bir tedavi yöntemi olarak kullanılıyor.

www.marebelis.com

Abdi İpekçi Cad. 3/11 Kat.4

Nişantaşı İstanbul

Tel: 0 212 232 02 12

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bulunmuyor

Cevap ver